در دنیای امروزی بسیاری از مواردی که مورد استفاده انسان ها قرار می گیرد به طور آماده و از قبل بسته بندی شده است مانند نوشیدنی ها ، غذا های آماده ، نان و … به همین دلیل رعایت بهداشت یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که تولید کنندگان و مصرف کنندگان ملزم به رعایت کردن آن هستند.

Packed snacks _ صنعت استار _ 09159209291

در طی مراحل بسته بندی محصول با ابزار آلات و ماشین آلات بسیاری در تماس است به همین دلیل این ابزار آلات و ماشین آلات باید کمترین آلودگی و در بعضی مواقع هیچ گونه آلودگی را به محصول اضافه نکند.
دستگاه پرکن یکی از ماشین آلاتی است که 90 درصد محصولات بسته بندی در بازار ایران با این دستگاه سر و کار دارند.

دستگاه پرکن :
دستگاه پرکن برای پر کردن انواع مواد از قبیل مایعات ، پودر ها ، آجیل و خشکبار ، گاز ها و … درون ظروف مشخصی مانند پت ، فلزی ، شیشه ای ، پلی اتیلن و … مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهم ترین ویژگی های پرکن ، بسته بندی مواد خوراکی ، دارویی و … به صورت کاملا بهداشتی است. دستگاه های پرکن در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد که بیشترین استفاده این مدل دستگاه ها در صنایع غذایی و دارویی است.

machine_filler_sanatstar

دستگاه پرکن ، دستگاهی است که برای پر کردن انواع مواد داخل ظروف مشخص مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین دلایل استفاده از این ماشین آلات ، بهداشتی بودن کالای بسته بندی شده ، منظم بودن خط بسته بندی و … است.
دستگاه های پرکن به 3 دسته کلی به صورت دستی ، نیمه اتومات و تمام اتومات تولید ، ساخته و عرضه می شوند.
دستگاه های پرکن بسته به نوع مواد یا محصول ساخته می شوندو انواع مختلفی دارند به طور مثال دستگاه های پرکن اتومات دارای دربگذار هستند. این مزیت ها باعث سرعت بیشتر در تولید می شوند.
سرعت دستگاه های پرکن به محصول و نوع ظرف بستگی دارد. به طور مثال دستگاه پرکن برای عسل سرعت کمتری نسبت به دستگاه پرکن برای آب معدنی دارد.

machine_filler_sanatstar

در بعضی از مواقع به سفارش مشتری دستگاه های پرکن دارای سرعت پایینی هستند که این مدل معمولا از دسته دستگاه های پرکن دستی هستند و یا این در بعضی از مواقعا به سفارش مشتری دستگاه پرکن باید سرعت بالایی داشته باشد که این از دسته ماشین آلات پرکن اتومات است. تعداد بسیاری از مواد یا محصولات  با دستگاه پرکن قابل پر کردن هستند. از پرکاربرد ترین این محصولات می توان به مایعات اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست